Jmenuji se Anna Smékalová a jsem průvodce a milovník dobrého piva, ale nebudu Vám ho vnucovat.Mohu připravit hezký výlet pro Vás nebo Vaše děti. Také jako lektor mohu připravit prezentace pro Vás na míru o historii a cestování.

Služby průvodce

objednat služby lze na adrese hanaanna@atlas.cz
ŘEPORA

ŘEPORA

šibeniční vršek
Od roku 1953 do roku 1990 bylo v Praze i Muzeum V.I.Lenina. Dnes je v této budově sídlo sociálně demokratické strany, které tam bylo i v minulosti. (Prapůvodně však budova byla šlechtickým palácem).Proto také v zadním traktu tohoto domu se v roce 1912 konala bolševická konference, na které byl Lenin přítomen.
Чехия страна сказок.
Samozřejmě není možné projít všechna ta místa. A tak se v 16 hodin sejdeme před restaurací U Fleků. Půjdeme uličkami Starého města přes Karlův most na Strahov.

Podrobnosti viz :http://www.czecot.com/cz/results/akce-info.php?id=17233

Renezanční zámek Březnice a proslavila láska krásné Filipiny a Ferdinanda

Zámek Březnice

Zámek Březnice

Renezance a láska
Možno dohodnout individuálně tématické výlety v Praze. Provázet mohu také např. Kutnou Horou, Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi v kombinaci s rodinným pivovarem v Chodové Plané a Hornické Muzeum v Plané u M. Lázní, nebo na zámky – např. Český Štemberk, Březnice. Mohu uspořádat i výlety do přírody mimo Prahu – např. okolí Josefova dolu v Jizerských horách nebo okolí Nových Hradů v Jižních Čechách.Případně mohu připravit program pro několikadenní výlety. Případně mohu doprovázet naše turisty do Ruska.
Dráteník Boženy Němcové

Dráteník Boženy Němcové

Jak to bylo ve skutečnosti?
Chodovar

Chodovar

Kašna z níž teče pivo
Praha vánoční

Praha vánoční

Betlémy v Praze
Služby průvodce

Služby průvodce

Pražské pivovary (cca 3-4 hod) Klášterní a měšťanské pivovary – jejich historie. Bez návštěvy v objektech.(Z Nového města na Strahov přes Karlův most nebo naopak.)V případě požadavku na prohlídku Muzea piva u Fleků nutno objednat předem cena vstupu je 200 Kč - součástí je ochutnávka ½ litru piva, podmínkou nejméně 10 zájemců . (Možno dohodnout i jiné pivovary, např. Novoměstský pivovar, Výzkumný ústav,Klášterní pivovar, Pivovar na Bulovce.)

Královská cesta (cca 3-4 hod)Od Prašné brány, přes Staroměstské náměstí, Karlův most, Nerudovou ulicí na Pražský hrad.Bez prohlídky objektů. Pražský hrad (cca 3 hod) Jeho historie a současnost. Při vstupu do objektů (Chrám Sv.Víta,Bazilika Sv.Jiří, Starý královský palác,Zlatá ulička a Daliborka) je cena vstupu 250 Kč za osobu.
Pražský hrad ​(cca 2,5 hodiny) - Procházka může začít z různých míst. V období od dubna do řijna doporučuji zahájit od Letohrádku královny Anny. Je možné projít Chrám Sv.Víta,Bazilika Sv.Jiří, Starý královský palác,Zlatá ulička a Daliborka - cena vstupu 250 Kč za osobu.V případě ZŠ je možné na 28 dětí+2 pedagogy zakoupit vstupenku za 150 Kč- nutno mít seznam dětí s razítkem školy. Prohlídku lze ukončit ve Valdštejnské zahradě.
Toulání Větším městem pražským ​(cca 2,5 hodiny) Součástí procházky zahájené u Prašné brány je kostel sv.Jakuba, Ungelt, Staroměstské náměstí, Orloj. Projdeme kolem Staronové a Španělské synagogy a na závěr doporučuji návštěvu muzea alchymie viz. http://www.alchemiae.cz/cs

Vyšehrad (cca 3 hod) Legendy a skutečnost. Od stanice metra Vyšehrad kolem Kongresového centra,kostel sv. Petra, Slavín,kasemata (vstup 100 Kč).Možno rozšířit o prohlídku Podskalské celnice (vstup 30 Kč).

Žižkov (cca 3 hod) Historie jednoho z Pražských předměstí.( Od Vítkova přes náměstí Karla Havlíčka Borovského,kolem Televizní věže(vstup 125 Kč)na náměstí Jiřího z Poděbrad, případně naopak.).

Libčice a Máslovice (cca 6 hod)Od pravěku (Unětice), přes pověsti (Tursko) do současnosti.Z Libčic přívozem k Výzkumnému ústavu včelařskému, naučnou stezkou do Máslovického muzea másla. Vstup do muzea a přívoz cca 50 Kč. (Máslovice pořádají různé akce jaro a podzim stloukání másla, Betlém z másla v prosinci.)

Možno dohodnout individuálně i další tématické výlety. Např. Letohrádek Hvězda, Stromovka , Letná, Štvanice nebo Paví vrch. Provázet mohu také např. Kutnou Horou, Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi v kombinaci s rodinným pivovarem v Chodové Plané a Hornické Muzeum v Plané u M. Lázní, nebo na zámky – např. Český Štemberk, Březnice. Mohu uspořádat i výlety do přírody mimo Prahu – např. okolí Josefova dolu v Jizerských horách nebo okolí Nových Hradů v Jižních Čechách.Případně mohu připravit program pro několikadenní výlety.

 Mohu doprovázet naše turisty do Ruska. Služby průvodce poskytuji i v ruštině.

Пивные заводы в Праге./Пивной завод в монастыре Страгов (Strahov).Пивной завод У Флеку (Fleků).Пивной завод Старопрамен (Staropramen).Новогородский (novoměstský) пивной завод./С кустарного варения пива к современным заводам.Заранее договоренные можно дополнить экскурсией в музее пива У Флеку. Плата экскурсии в Mузее пива У Флеку 160Кч за взрослого. (4 часа)

Королевская дорога.С Пороховых ворот до Пражского кремля (града) через Старогородскую площадь,Карлов мост, Малостранскую площадь. Без входов в объекты 3,5 часа. Пражский кремль (град). Собор Св. Витa,Собор Св.Георгия(Jiří), Старый кополевский дворец,Золотая улочка и Далиборка.Плата за вход - 220 Кч - значит добавить премию для экцкурсовода.(2 часа)

Вышеград (Vyšehrad). Легенда и действительность. Подземная доставка - Дворец съезда.Вышеградский собор.Кладбище выдающих Чехов.Подземелье - крепость ( Плата за вход- 30 Кч).(3 часа)

Жижков (Žižkov). Площадь Иржиго из Подебрад.Телевизионная башня (Плата за вход - 125Кч). Собор Св.Роха.Площадь Карла Гавличка Боровского. Памятник Витков.(3 часа)

 Збраслав. Замок .Экспозиция - искусство Азии ( Плата за вход- 80 Кч).Кельты.Эмигранты из России после Октябрьской революции.Пешком 10 км.(7 часов)

Могу проводит экскурсии и в других городах. Например Карлщвы Вары, Кутна Гора, Брно, Чески Крумлов. Тоже могу показать замки – например Ческий Штемберк, Бржезнице,Леднице и Валтице.

Tipy na exkurse  - obrázek

Tipy na exkurse - obrázek

Tématické procházky Prahou
Pražský hrad 20032005.jpg
I na Hradě se kdysi vařilo pivo. Bohužel se nám tam žádný pivovárek nezachoval.
1

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2194 | 33%)
Ne (2174 | 33%)
Těším se na osobní setkání s Vámi. Vaše průvodkyně čarodějnice Baba Jaga.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one