Jmenuji se Anna Smékalová a jsem průvodce a milovník dobrého piva, ale nebudu Vám ho vnucovat.Mohu připravit hezký výlet pro Vás nebo Vaše děti. Také jako lektor mohu připravit prezentace pro Vás na míru o historii a cestování.

Tipy na exkurse

Tipy na exkurse  - obrázek

Tipy na exkurse - obrázek

Tématické procházky Prahou
Pražské pivovary (cca 3-4 hod) Klášterní a měšťanské pivovary – jejich historie. Bez návštěvy v objektech.(Z Nového města na Strahov přes Karlův most nebo naopak.)V případě požadavku na prohlídku Muzea piva u Fleků nutno objednat předem cena vstupu je 150 Kč - součástí je ochutnávka ½ litru piva, podmínkou nejméně 10 zájemců . (Možno dohodnout i jiné pivovary, např. Novoměstský pivovar, Výzkumný ústav,Klášterní pivovar, Pivovar na Bulovce.)

Královská cesta (cca 3-4 hod) Od Prašné brány, přes Staroměstské náměstí, Karlův most, Nerudovou ulicí na Pražský hrad.Bez prohlídky objektů. Pražský hrad (cca 3 hod) Jeho historie a současnost.

Vyšehrad (cca 3 hod) Legendy a skutečnost. Od stanice metra Vyšehrad kolem Kongresového centra,kostel sv. Petra, Slavín,kasemata (vstup 30 Kč).Možno rozšířit o prohlídku Podskalské celnice (vstup 30 Kč).

Žižkov (cca 3 hod) Historie jednoho z Pražských předměstí.( Od Vítkova přes náměstí Karla Havlíčka Borovského,kolem Televizní věže(vstup 125 Kč)na náměstí Jiřího z Poděbrad, případně naopak.)

Zbraslav (celodenní výlet cca 7 hodin).Od Keltů k tzv.Zbraslavskému zámku, expozice asijského umění (vstup 80 Kč).

Libčice a Máslovice (cca 6 hod)Od pravěku (Unětice), přes pověsti (Tursko) do současnosti.Z Libčic přívozem k Výzkumnému ústavu včelařskému, naučnou stezkou do Máslovického muzea másla. Vstup do muzea a přívoz cca 50 Kč. (Máslovice pořádají různé akce jaro a podzim stloukání másla, Betlém z másla v prosinci.)

Možno dohodnout individuálně i další tématické výlety. Např. Letohrádek Hvězda, Stromovka a Trója. Provázet mohu také např. Kutnou Horou, Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi v kombinaci s rodinným pivovarem v Chodové Plané a Hornické Muzeum v Plané u M. Lázní, nebo na zámky – např. Český Štemberk, Březnice. Mohu uspořádat i výlety do přírody mimo Prahu – např. okolí Josefova dolu v Jizerských horách nebo okolí Nových Hradů v Jižních Čechách.Případně mohu připravit program pro několikadenní výlety.Případně mohu doprovázet naše turisty do Ruska.
05.08.2007 09:06:18
hanaanna

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2194 | 33%)
Ne (2174 | 33%)
Těším se na osobní setkání s Vámi. Vaše průvodkyně čarodějnice Baba Jaga.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one