Jmenuji se Anna Smékalová a jsem průvodce a milovník dobrého piva, ale nebudu Vám ho vnucovat.Mohu připravit hezký výlet pro Vás nebo Vaše děti. Také jako lektor mohu připravit prezentace pro Vás na míru o historii a cestování.

Služby průvodce

Jsem tu již víc než půl století. Každá procházka se mnou je neopakovatelná. Záleží na Vás, co chcete vidět a co chcete vědět. Záleží na Vás jak dlouho chcete chodit, zda si chcete posedět v příjemné kavárničce nebo ve vinárně a nebo zajít na dobré pivo.Můžete si mé služby objednat na adrese hanaanna@atlas.cz
Чехия страна сказок.
Samozřejmě není možné projít všechna ta místa. A tak se v 16 hodin sejdeme před restaurací U Fleků. Půjdeme uličkami Starého města přes Karlův most na Strahov.

Podrobnosti viz :http://www.czecot.com/cz/results/akce-info.php?id=17233

Renezanční zámek Březnice a proslavila láska krásné Filipiny a Ferdinanda

Zámek Březnice

Zámek Březnice

Renezance a láska
Možno dohodnout individuálně tématické výlety v Praze. Provázet mohu také např. Kutnou Horou, Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi v kombinaci s rodinným pivovarem v Chodové Plané a Hornické Muzeum v Plané u M. Lázní, nebo na zámky – např. Český Štemberk, Březnice. Mohu uspořádat i výlety do přírody mimo Prahu – např. okolí Josefova dolu v Jizerských horách nebo okolí Nových Hradů v Jižních Čechách.Případně mohu připravit program pro několikadenní výlety. Případně mohu doprovázet naše turisty do Ruska.
Dráteník Boženy Němcové

Dráteník Boženy Němcové

Jak to bylo ve skutečnosti?
Chodovar

Chodovar

Kašna z níž teče pivo
Praha vánoční

Praha vánoční

Betlémy v Praze
Služby průvodce

Služby průvodce

Pražské pivovary (cca 3-4 hod) Klášterní a měšťanské pivovary – jejich historie. Bez návštěvy v objektech.(Z Nového města na Strahov přes Karlův most nebo naopak.)V případě požadavku na prohlídku Muzea piva u Fleků nutno objednat předem cena vstupu je 200 Kč - součástí je ochutnávka ½ litru piva, podmínkou nejméně 10 zájemců . (Možno dohodnout i jiné pivovary, např. Novoměstský pivovar, Výzkumný ústav,Klášterní pivovar, Pivovar na Bulovce.)

Královská cesta (cca 3-4 hod)Od Prašné brány, přes Staroměstské náměstí, Karlův most, Nerudovou ulicí na Pražský hrad.Bez prohlídky objektů. Pražský hrad (cca 3 hod) Jeho historie a současnost. Při vstupu do objektů (Chrám Sv.Víta,Bazilika Sv.Jiří, Starý královský palác,Zlatá ulička a Daliborka) je cena vstupu 250 Kč za osobu.
Pražský hrad ​(cca 2,5 hodiny) - Procházka může začít z různých míst. V období od dubna do řijna doporučuji zahájit od Letohrádku královny Anny. Je možné projít Chrám Sv.Víta,Bazilika Sv.Jiří, Starý královský palác,Zlatá ulička a Daliborka - cena vstupu 250 Kč za osobu.V případě ZŠ je možné na 28 dětí+2 pedagogy zakoupit vstupenku za 150 Kč- nutno mít seznam dětí s razítkem školy. Prohlídku lze ukončit ve Valdštejnské zahradě.
Toulání Větším městem pražským ​(cca 2,5 hodiny) Součástí procházky zahájené u Prašné brány je kostel sv.Jakuba, Ungelt, Staroměstské náměstí, Orloj. Projdeme kolem Staronové a Španělské synagogy a na závěr doporučuji návštěvu muzea alchymie viz. http://www.alchemiae.cz/cs

Vyšehrad (cca 3 hod) Legendy a skutečnost. Od stanice metra Vyšehrad kolem Kongresového centra,kostel sv. Petra, Slavín,kasemata (vstup 100 Kč).Možno rozšířit o prohlídku Podskalské celnice (vstup 30 Kč).

Žižkov (cca 3 hod) Historie jednoho z Pražských předměstí.( Od Vítkova přes náměstí Karla Havlíčka Borovského,kolem Televizní věže(vstup 125 Kč)na náměstí Jiřího z Poděbrad, případně naopak.).

Libčice a Máslovice (cca 6 hod)Od pravěku (Unětice), přes pověsti (Tursko) do současnosti.Z Libčic přívozem k Výzkumnému ústavu včelařskému, naučnou stezkou do Máslovického muzea másla. Vstup do muzea a přívoz cca 50 Kč. (Máslovice pořádají různé akce jaro a podzim stloukání másla, Betlém z másla v prosinci.)

Možno dohodnout individuálně i další tématické výlety. Např. Letohrádek Hvězda, Stromovka , Letná, Štvanice nebo Paví vrch. Provázet mohu také např. Kutnou Horou, Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi v kombinaci s rodinným pivovarem v Chodové Plané a Hornické Muzeum v Plané u M. Lázní, nebo na zámky – např. Český Štemberk, Březnice. Mohu uspořádat i výlety do přírody mimo Prahu – např. okolí Josefova dolu v Jizerských horách nebo okolí Nových Hradů v Jižních Čechách.Případně mohu připravit program pro několikadenní výlety.

 Mohu doprovázet naše turisty do Ruska. Služby průvodce poskytuji i v ruštině.

Пивные заводы в Праге./Пивной завод в монастыре Страгов (Strahov).Пивной завод У Флеку (Fleků).Пивной завод Старопрамен (Staropramen).Новогородский (novoměstský) пивной завод./С кустарного варения пива к современным заводам.Заранее договоренные можно дополнить экскурсией в музее пива У Флеку. Плата экскурсии в Mузее пива У Флеку 160Кч за взрослого. (4 часа)

Королевская дорога.С Пороховых ворот до Пражского кремля (града) через Старогородскую площадь,Карлов мост, Малостранскую площадь. Без входов в объекты 3,5 часа. Пражский кремль (град). Собор Св. Витa,Собор Св.Георгия(Jiří), Старый кополевский дворец,Золотая улочка и Далиборка.Плата за вход - 220 Кч - значит добавить премию для экцкурсовода.(2 часа)

Вышеград (Vyšehrad). Легенда и действительность. Подземная доставка - Дворец съезда.Вышеградский собор.Кладбище выдающих Чехов.Подземелье - крепость ( Плата за вход- 30 Кч).(3 часа)

Жижков (Žižkov). Площадь Иржиго из Подебрад.Телевизионная башня (Плата за вход - 125Кч). Собор Св.Роха.Площадь Карла Гавличка Боровского. Памятник Витков.(3 часа)

 Збраслав. Замок .Экспозиция - искусство Азии ( Плата за вход- 80 Кч).Кельты.Эмигранты из России после Октябрьской революции.Пешком 10 км.(7 часов)

Могу проводит экскурсии и в других городах. Например Карлщвы Вары, Кутна Гора, Брно, Чески Крумлов. Тоже могу показать замки – например Ческий Штемберк, Бржезнице,Леднице и Валтице.

Tipy na exkurse  - obrázek

Tipy na exkurse - obrázek

Tématické procházky Prahou
Nový příspěvek

Nový příspěvek

Jmenuji se Anna Smékalová. Jsem průvodce, který má individuelní přístup ke svým klientům. Nelze mě nahradit tištěným nebo namluveným slovem. Každá procházka se mnou je originální, neopakovatelná.
Nemám přesně vymezené trasy. Vše závisí na dohodě se zákazníkem.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2194 | 33%)
Ne (2174 | 33%)
Těším se na osobní setkání s Vámi. Vaše průvodkyně čarodějnice Baba Jaga.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one